Životopisy > Strukturovaný životopis 2016

Strukturovaný životopis pro rok 2016

Strukturovaný životopis neboli CV (z ang. curriculum vitae) je základním dokumentem, který využijete ve svém profesním životě. Jedná se o váš osobní profil, vaši vizitku, jež vypovídá o schopnostech, dovednostech i pracovních zkušenostech.

Sestavení strukturovaného životopisu ovšem není vůbec snadnou záležitostí, proto je často nutné se při otázce - jak na životopis – uchýlit k jeho dostupné předloze. V dnešní době existuje na internetu již celá řada odkazů pro heslo „strukturovaný životopis formulář“.

Ovšem pomocí našeho průvodce se rychle naučíte, jak napsat životopis, který zaujme. Navíc se správnou strukturou a všemi dalšími aspekty. Výsledek je možné hromadně rozeslat personálním agenturám a zařadit váš strukturovaný životopis do největší databáze uchazečů o zaměstnání.

Jak správně napsat životopis

Hlavička

Je nutné, aby každý životopis obsahoval hlavičku se základními údaji. Patří sem osobní informace jako je jméno a příjmení, datum narození, adresa (trvalé i přechodné bydliště), telefon a e-mail. Dále zde mohou být uvedena data jako rodinný stav, občanství či informace o aktuálním zdravotním stavu, jejichž uveřejnění ovšem záleží pouze na vašem rozhodnutí.

V posledních několika letech je to i osobní portrétová fotografie, která získává na své důležitosti, jelikož díky ní strukturovaný životopis působí více osobně. Díky profesionálně vytvořené fotografii (inspirace pro vzor strukturovaného životopisu) si váš životopis personalisté mnohem lépe zapamatují, což může mít jistý vliv na pravděpodobnost přizvání k následnému pohovoru.

Vzdělání

Struktura životopisu dále pokračuje informacemi o dosaženém vzdělání, které se uvádí v sestupném pořadí. Základní škola se neuvádí, pokud není zároveň vaším jediným vzděláním.

Pracovní zkušenosti

Při sestavení životopisu se nesmí opomenout dosavadní pracovní zkušenosti, které budou jistě zajímat potenciálního zaměstnavatele. Uvádí se délka zaměstnání, jméno zaměstnavatele či firmy, místo výkonu práce, název pozice a stručný popis její náplně. Stejně jako u předchozí položky – vzdělání – budou i pracovní zkušenosti sestaveny v sestupném směru (tedy od té nejaktuálnější). Podívejte se na vzor životopisu 2016 zdarma.

Pokud jste čerstvým absolventem bez pracovních zkušeností, je dobré do strukturovaného životopisu zakomponovat alespoň informace týkající se praxe během studia, nezapomeňte ani na brigády, a nebojte se je doplnit o hodnocení od vašeho zaměstnavatele.

Kurzy

Do této rubriky patří všechny zajímavé a důležité kurzy (např. jazykové nebo počítačové), obchodní školení, semináře a workshopy, které jste absolvovali. Jazykovým znalostem a schopnostem se můžete podrobněji věnovat v oddíle tomu přímo určeném.

Počítačové znalosti

Sekce zahrnující všechny programy či programovací jazyky, které jste schopni ovládat. Ještě lepší bude, pokud je doplníte o úroveň dovednosti.

Jazykové znalosti

Toto místo patří k rozepsání rubriky Kurzy. Je vhodné sepsat všechny cizí jazyky, které ovládáte a nezapomenout zmínit úroveň psané i mluvené formy. Ta se nejčastěji vyjadřuje pomocí evropského referenčního rámce, který komplexně posuzuje úroveň porozumění, mluvení a psaní uchazeče v daném jazyce (základní, pasivní, mírně pokročilá znalost, atd.). Stejně tak se v této sekci budou dobře vyjímat různé certifikáty a jazykové zkoušky.

Další schopnosti

Ve strukturovaném životopise se mohou dále objevit informace o tom, zda vlastníte řidičský průkaz a jaké je skupiny. Patří sem i vaše další schopnosti. Stejně jako zájmy v životopise plní nezaměnitelnou funkci, jež vám může být nápomocná při žádání o pracovní místo.

Reference

Životopis má obsahovat kontakty na všechny osoby, které o vás mohou podat budoucímu zaměstnavateli reference.

Vytvoření pomocí průvodce

Sestavení životopisu online cestou vám pomůže striktně dodržovat jednotlivá členění a vkládat informace podle logické posloupnosti. Pomocí naší předlohy pro strukturovaný životopis (intuitivního průvodce), pro vás bude jeho vytvoření snadnou záležitostí.

životopis vzor

Sdílejte tuto stránku:

Share on Facebook

© 2006 - 2016 Životopisy.cz - databáze uchazečů o práci. Přidejte svůj životopis za 10 minut. Mapa stránek