Foto: Helena S.
ID: 200971

Helena S.

Už nehledá práci
  e-mail se zobrazí po zakoupení
  telefon se zobrazí po zakoupení
  26 let


  Aktualizace 01.03.2014
Už nehledá práci

 • Vzdělání

  2013 - 2014
  Univerzita Palackého, Olomouc - Sociální práce a sociální politika - stále studuji
  Bakalářské
  2013 - 2014
  VOŠ sociální -CARITAS, Olomouc - Sociální a charitativní práce - stále studuji
  Vyšší odborné
  2010 - 2013
  Ostravská univerzita v Ostravě, Ostrava - Speciální pedagogika - ukončeny 4 semestry studia
  Bakalářské
  2006 - 2010
  Střední pedagogická a střední zdravotnická škola, Krnov - Pečovatelská činnost
  SŠ s maturitou
 • Praxe

  2011 - 2014
  Společenství křesťanské pomoci Boétheia
  Služby , Ošetřovatel
  Azylový dům pro rodiče s dětmi Pracovník v sociálních službách Náplň práce: Práce s rodiči a těhotnými ženami, které se díky nepříznivé životní situaci ocitli bez domova. S těmito uživateli jsem pracovala v rámci individuálního plánování. Individuální plány byly většinou zaměřeny, na péči o dítě, dluhovou problematiku, rozpočet rodiny, hledání práce a bydlení. Plánování a realizace skupinových aktivit pro děti, rodiče a rodiče s dětmi. Plánování besed pro rodiče, realizace výletů. Dle individuální potřeby pomoc dětem při přípravě do školy. Azylový dům pro muže a ženy Sociální pracovník Náplň práce: Práce s lidmi, kteří se díky nepříznivé životní situaci ocitli bez domova. S uživateli Azylového domu pracujeme ve většině případů na stabilizaci sociální situace, orientaci v systému sociálních dávek, zajištění lékařské péče, dluhové problematice, hledání práce a bydlení. Většina práce je realizovaná prostřednictvím individuálního plánování. Jako sociální pracovník vedu nejen své individuální plány, ale zároveň jsem garantem individuálních plánů pracovníků v sociálních službách. Spolupracujeme se systemickou terapeutkou, terénními pracovníky, zdravotně-sociální asistentkou a právníkem. Dále potom s rodinou poradnou, kontaktním centrem, doléčovacím centrem, psychiatrickými léčebnami, věznicemi, domovy pro seniory a jinými. Součástí Azylového domu jsou také služby noclehárna a nízkoprahové denní centrum.
  2010 - 2011
  o.s. Ester
  Služby , Ošetřovatel
  Terénní sociální pracovník, pracovník nízkoprahového předškolního klubu Náplň práce: Terénní sociální práce - Práce byla zaměřena na podporu rodin, které se ocitli ve špatné sociální situaci. Rodinám byla poskytována pomoc a podpora při komunikaci se školou, úřady a jinými institucemi. Dále pomoc při sestavování finančního rozpočtu rodiny, řešení dluhů, udržení si bydlení, pomoc při hledání práce, orientace v systému sociálních dávek a celková sociální stabilizace rodiny. Dětem bylo zprostředkováno doučování a pomoc při přípravě do školy, plánování a realizace volnočasových aktivit. Nízkoprahový předškolní klub - Projekt nízkoprahové předškolního klubu vznikl ve spolupráci s organizací: Člověk v tísní. Náplní práce bylo vzdělávání dětí předškolního věku a jejich příprava na vzdělávání na základní škole. Jednalo se především o děti, které pocházeli ze sociálně vyloučeného prostředí a nenavštěvovali mainstreamové mateřské školy. Vzdělávání těchto dětí bylo realizováno, prostřednictvím alternativní vzdělávací metody Grunnlaget.
 • Jazykové znalosti

  němčina  -  základní
 • Řidičský průkaz

  B - osobní auta
 • Technické znalosti a dovednosti

  Operační systémy
  MS Windows XP / Vista / 7
  Běžné programy
  Textový editor (MS Word), Tabulkový kalkulátor (MS Excel), Prezentační program (MS PowerPoint), Internet / e-mail, Adobe Photoshop
 • Zájmy

  Organizační schopnosti, kreativita, příprava skupinových aktivit, motivační rozhovory s uživateli sociálních služeb, základy systemického přístupu. Zkušenosti s vedením menšího pracovního týmu. Spolupráce při psaní monitorovacích zpráv, kazuistik uživatelů a spolupráce při psaní projektů. Zájmy: literatura, lyžování, plavání, vzdělávání se v oboru sociální práce a systemického přístupu, výtvarné činnosti a cestování.
 • Trvalé bydliště

  Dukelská 1249, Jeseník, 79001

  Trvalé bydliště se často může lišit od místa, kde uchazeč hledá práci.

Klientský servis

ilustrtivní obrázek operátorky
Po - Pá  8 - 18 hod.

+420 777 77 45 45