Foto: Martin P.
ID: 151128

Martin P.

Už nehledá práci
  e-mail se zobrazí po zakoupení
  telefon se zobrazí po zakoupení
  42 let


  Aktualizace 14.06.2012
Už nehledá práci

 • Vzdělání

  1987 - 1991
  SOUE Letohrad - Elektrotechnik (Slaboproud, silnoproud)
  Vyučení
 • Praxe

  2009 - 2010
  Euromatic s.r.o.
  Informační technologie , Technik HW
  únor 2009-červenec 2010 – Pozice IT Cluster Manager a SW Developer ve střední firmě cca 30 prac. Stanic a detašovaná pracoviště. Úkol: Vypracování návrhu projektu na vybudování celé infrastruktury včetně navržení kompletní topologie a všech prostředků pro platformu Linux Debian a Win 2008 Server, Exchange Server a naprogramování utilit podporující běh specifického prostředí v této firmě a následná realizace. Jako referenci přikládám koncepci návrhu na řešení a audit nezávislé IT auditorské firmy, kterou si objednal pan majitel, aby prověřila stav IT ve firmě po mé 3 měsíční práci a moje znalosti v tomto oboru. Náplň: Podpora uživatelů Win XP, Vista, 7, Linux Desktop OS (KDE4 i GNOME2.3x) 5 prac. stanic, MS Office 2003, 2007 a 2010 (EN). Příprava na nový směr IT (Cloud Computing) (dokumenty, kalendáře). Grafická stanice Apple Mac Pro II, Mac OSX 10.6 Snow Leopard. SERVERY: Win SBS 2008, Linux Ubuntu 9.10, 10.04 (nejen správa ale postavení serverů a celé sítě od nuly) dále VoIP, HW routery atd. Cca 30 uživatelských stanic, další na pobočkách + 3 servery (2 linux + 1 win). Zkušebně i provoz Cloud Nodu na Linux platformě, programování utilit a ERP a CRM ve VB6 a VS2010 (zkušebně i ve verzi pro Linux GTK+), připojení k internetu 1. větev DSDL 6mbps symetrika. a 2. větev pro testování VLT ADSL 8mbps/512kbps asymetrika. Posléze nastavení na load balancing a spojení obou větví / rozdělení na routeru.
  2008 - 2009
  OSVČ
  Informační technologie , Programátor
  Tvorba zakázkového software pro účely správy a evidence v restauračních zařízeních (pokladny, inventury, sklady, evid. zaměstnanců a další ekonom., statistické moduly a další) programováno ve Visual Studiu a použití DB (SQL)
  2008 - 2008
  M-Liven s.r.o.
  Informační technologie , Správce operačního systému a sítí
  Správa IS na platformě MS Windows (MS Server 2003, Exchange Server, uživ. stanice MS Win XP a Vista) softwarová fa. M-Liven s.r.o. o cca 80ti stanicích a 6ti serverech z toho 2 na platformě Linux Debian (odpovědnost za podporu uživatelů, instalaci produktů, instalaci a nastaveni OS a jeho správu, správu a nastavení uživ. prostředí v CRM systému atd.)
  2001 - 2007
  OSVČ
  Informační technologie , SW architekt
  Tvorba zakázkového sofware pro správu restaurací, bezpečnostní agentury, reklamní společnosti atd. (účelový software pro evidenci zaměstnanců, podklady pro další účetní zpracování, evidence zásob, objednávky, prodeje, analýzy atd., zpracování technické a projektové dokumentace) + správa IS u zákazníků (menší sítě s využitím technologie WiFi i běžné kabelové infrastruktury, nastavení routerů atd.) Visual Studio a SQL, MS Win Server 2000
  1999 - 2001
  OSVČ
  Informační technologie , SW architekt
  Řízení vlastní internetové kavárny, její kompletní technické i softwarové vybudování včetně návrhu projektu, zpracování dokumentace a zajištění celého chodu provozu, 2 Servery Win NT 4.0 + 7 stanic ze specializovaným software. Příprava a tvorba grafických návrhů, renderovaných 3D scén a animací pro zakázkovou videoreklamu a jejich implementace (VS + Adobe Photoshop)
  1998 - 1999
  VÚB a.s.
  Informační technologie , Správce operačního systému a sítí
  Správce IS ve Výzkumném ústavu bavlnářském (odpovědný za podporu uživatelů, správu MS Office, správu IS na platformách Win NT 4.0 Server a Novel 4, později za migraci na Novel 5 včetně NDS + vytvoření projektu na sdružování dat s ostatními výzkumnými ústavy po síti internet)
  1997 - 1998
  Komerční banka a.s.
  Informační technologie , Správce operačního systému a sítí
  Správce IS na platformách MS Win 3.51 Server a Novel 3 v Komerční bance a.s. 1 okresní pobočka cca 70 uživatelů + 7 podpoboček (odpovědný za podporu uživatelů, správu MS Office a dalších bankovních produktů, jejich implementaci a správu, tvorba projektové a technické dokumentace, tvorba aplikací a některých bankovních produktů, zpracování reportů atd.)
  1994 - 1995
  Úřad práce
  Informační technologie , Správce operačního systému a sítí
  Správce IS na Úřadu práce na platformách Novel 3 a Novel 4, uživatelské stanice Win 3.11 (odpovědnost za uživatelskou podporu, instalace a nastavení používaného softwaru, později za migraci Novel 3 na Novel 4 s NDS)
  1993 - 1995
  VARSET s.r.o.
  Informační technologie , Programátor
  Programátor, analytik ekonomického software ve firmě Warset v.o.s. Holding Wars (odpovědný za analýzu potřeb zákazníka, vytvoření návrhu zpracování a projektové dokumentace, naprogramování software pro zákazníka, popř. úprava stávajících software modulů) produkty: jednoduché i podvojné účetnictví, skladové hospodářství, mzdy atd.
  1992 - 1993
  VT Data s.r.o.
  Informační technologie , Architekt HW systému
  Technik výpočetní techniky ve firmě VT Data s.r.o. (odpovědný za montáž PC, jeho kompletní nastavení, testování a připravení na export k zákazníkovi) později přeřazen na obchodní oddělení (odpovedný za prodej PC a Apple, implementaci u zákazníků a jejich zaškolení)
 • Jazykové znalosti

  angličtina  -  mírně pokročilá
  ruština  -  středně pokročilá
  čeština  -  výborná
 • Řidičský průkaz

  A - motocykly
  B - osobní auta
 • Technické znalosti a dovednosti

  Operační systémy
  MS Windows XP / Vista / 7, MS Windows 98 / ME, Linux / BSD / Unix
  Běžné programy
  Textový editor (MS Word), Tabulkový kalkulátor (MS Excel), Prezentační program (MS PowerPoint), Internet / e-mail, Adobe Photoshop
  Programovací jazyky
  SQL, Visual Basic / VB.NET
  Databázové systémy
  MySQL, PostgreSQL
 • Zájmy

  IT obecně a především Linux Development Poslední zaměstnavatel si nechal vypracovat od nezávislé společnosti IT audit hodnotící mou relevanci, pracovní schopnosti v oboru IT a mou činnost u firmy po 3 měsících od mého nástupu. Tento audit jsem schopen na požádání dodat.
 • Trvalé bydliště

  Černovír 36, Ústí nad Orlicí, 56201

  Trvalé bydliště se často může lišit od místa, kde uchazeč hledá práci.

Klientský servis

ilustrtivní obrázek operátorky
Po - Pá  8 - 18 hod.

+420 777 77 45 45