Foto: Mgr. Helena P.
ID: 231144

Mgr. Helena P.

  e-mail se zobrazí po zakoupení
  telefon se zobrazí po zakoupení
  46 let


  Aktualizace 15.01.2017
Garance, že uchazeč hledá práci

 • Moje představa o hledané práci

  Typ pracovního poměru

  Vzdělání

 • Vzdělání

  2005 - 2010
  Technická univerzita v Liberci, v Hradci Králové - pedagogika - školní SPECIÁLNÍ PEDAGOG (předškolní věk Bc.TU Liberec - navazující studium Hradec Králové - poradenský pracovník)
  Vysokoškolské
  1984 - 1988
  SPŠ SE Liberec - Provozuschopnost výrobních zařízení
  SŠ s maturitou
 • Praxe

  2015 - 2016
  Střední škola Truhlářská Liberec
  Vzdělávání a školství , Speciální pedagog
  školní speciální pedagog Poradenský pracovník - školní speciální pedagog v rámci rozvojového programu MŠMT - klade důraz na časté a pravidelné využívání komplexních výukových metod. Mezi komplexní metody především patří skupinové, individuální, individualizované – student není řízen učitelem, ale programem vytvořeným učitelem, samostatné práce studentů, kooperativní – rozvoj sociálních vazeb mezi studenty i učiteli. Rozvoj párové výuky. Zlepšování chování a jednání studentů§pedagogové. Organizace vyučování - vnášení speciálně pedagogických forem výuky. Úsilí o stabilitu v používání těchto metod pedagogickými pracovníky. Prac. poměr stále trvá.
  2011 - 2016
  Integrující poradna Montessori
  Vzdělávání a školství , Speciální pedagog
  NNO poradenské Mateřské centrum pro děti s postižením (dnes Integrující poradna Montessori) Speciální pedagog Speciálně pedagogická práce s dětmi s mentálním postižením, s vadami řeči. Individuální práce s dětmi i bez postižení. Práce s rodinou. Rodina pracuje s dítětem za účasti speciálního pedagoga. Používání Montessori pomůcek, Logicco Picolo, programů PC. Hejnický zpravodaj - psaní článků. Fungující doposud.
  2014 - 2014
  ZŠ Kaplického384 Liberec-Doubí
  Vzdělávání a školství , Speciální pedagog
  Speciální pedagog Školní speciální pedagog v rámci rozvojového programu MŠMT - VYTVÁŘENÍ PORADENSKÉHO PRACOVIŠTĚ NA ŠKOLÁCH (výkazy, plány podpory, rozvrh ŠSpPed, nápravy, diagnostika, socializačně adaptivní aktivity, podpora odborná (psychická, pedagogická, speciálně-pedagogická), snižování problematiky v chování žáků na školách, vytváření dokumentů - IVP, dotazníků, zajišťování integračních i mimo-integračních procesů, konzultace s rodiči, učiteli... - odchod z důvodu nedostatků financí - nevyhovující kritéria pro pokračování programu.
  2011 - 2011
  MŠ - soukromá mateřská škola s programem Montessori v Liberci
  Vzdělávání a školství , Ředitel ve školství a vzdělání
  Funkce byla spojena s vedením školy, organizačně zajiš´tovat chod, zpracovat kurikulární dokumenty (ŠVP MŠ...) podle organizačního řádu. Přijata od 1.1.2011 do 6.6.2011. Přijata na dohodu v rámci NNO Hejnice.
  2009 - 2011
  ZŠ Frýdlant
  Vzdělávání a školství , Speciální pedagog
  Práce s dětmi dle školského zákona (školní speciální pedagog). Počátek rozvoje této pozice. Poté - založena NNo v Hejnicích - zkušenosti s veřejností - s rodiči.
  2009 - 2009
  NIDV Liberec
  Vzdělávání a školství , Speciální pedagog
  Spolupráce s NIDVem. Přednášky - předškolní a mladší školní věk (prevence, jiné přístupy ve vzdělávání a výchově - alternativy Montessori výuka). Cílová skupina - děti s postižením - mentální retardace, PAS - DVD - diskuze a postřehy, jakým způsobem vzdělávat děti s autismem.
  1996 - 2006
  Odkolek Liberec
  Výroba a průmysl , Mistr ve výrobě
  Komunikace a řízení provozu s cca 40 pracujícími. Management - mistrová - vedoucí provozu - technolog.
 • Jazykové znalosti

  němčina  -  mírně pokročilá
  ruština  -  mírně pokročilá
 • Řidičský průkaz

  B - osobní auta
 • Technické znalosti a dovednosti

  Operační systémy
  MS Windows XP / Vista / 7, MS Windows 8 / 10
  Běžné programy
  Prezentační program (MS PowerPoint), Internet / e-mail
 • Zájmy

  speciální pedagogika, sport, rodina, turistika, cykloturistika, psychologie, pedagogika, andragogika (předmět na vysoké škole), četba odborné literatury, vedení NNO (Integrující poradna Montessori), psaní článků do zpravodaje Hejnic, zpravodaje Montessori společnosti, blog na frydlanstko.eu (Výchova a vzdělávání s pedagožkou Helenou Pálovou), vysokoškolské vzdělání je zaměřeno na management, psaní článků do Učitelských novin 2016, psaní článků Rodina a škola 2016, SZzkouška z ruského jazyka - možnost vyučovat speciálně pedagogicky, logopedická náprava - logopedický asistent. Kynologie (otec, děda), psychologie, sport, sociální psychologie, příroda, kultura.
 • Trvalé bydliště

  Hejnice 579, Hejnice, 46362

  Trvalé bydliště se často může lišit od místa, kde uchazeč hledá práci.

Klientský servis

ilustrtivní obrázek operátorky
Po - Pá  8 - 18 hod.

+420 777 77 45 45