Foto: Ing. Eva Š.
ID: 197509

Ing. Eva Š.

Už nehledá práci
  e-mail se zobrazí po zakoupení
  telefon se zobrazí po zakoupení
  41 let


  Aktualizace 25.04.2015
Už nehledá práci

 • Vzdělání

  2005 - 2008
  VŠP Ostrava - ekonomika a management
  Vysokoškolské
  1994 - 1997
  VŠE Praha - finance a účetnictví
  Vysokoškolské
 • Praxe

  2014 - 2015
  Trakce, a.s.
  Management , Finanční ředitel/manažer
  předmětem činnosti společnosti je z velké většiny výstavba a opravy zabezpečovacích a elektrifikačních zařízení na železnici, stavební práce, org. složka v Polsku, vlastní vývojové oddělení, obrat cca 300 mil. Kč ročně, řádově 100 zaměstnanců v ČR a 50 v Polsku, dceřiná společnost Kvadro spol. s r. o. provozující dopravu, projekci, 2 hotely a squashové centrum. Ve své pracovní pozici jsem měla zejména tyto povinnosti: komplexní odpovědnost za oblast financí, řešení ztrátovosti předchozích období, přímé řízení účetních oddělení v rámci celé korporátní struktury, řízení platebního styku a operací v cizích měnách, reprezentace společnosti zejména v samostatné komunikace s bankami, věřiteli, státní správou i obchodními partnery, správa cashflow, ekonomické řízení projektů, rozpočtů a reportingu, spolupráce s finančními auditory, daňovými poradci a externími právními zástupci.
  2004 - 2013
  TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY a.s., provoz Válcovna trub
  Marketing , Marketingový ředitel/manažer
  – vedoucí marketingu provozu válcovny trub: budování zcela nového marketingu firmy včetně ucelené koncepce a strategie, monitoring konkurence, vyhledávání nových tržních příležitostí, práce se stávajícími zákazníky, marketingové studie podle konkrétních potřeb (inovace výrobní technologie, potenciální akvizice v oboru – možnosti vertikální integrace atd.), tvorba firemní kultury, podpora strategického rozhodování, vytvoření MIS, referenční a produktové galerie, řízení a realizace PR aktivit po akvizici mateřskou firmou v součinnosti s MORAVIA STEEL a.s. a mateřskou firmou TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, a. s. v souladu se standarty jednotné „Corporate Identity“ (veletrhy, výstavy, inzerce, prezentace, firemní a oborové tiskoviny, propagační předměty apod.), průzkumy dodavatelského trhu atd. - projektový management – v rámci maticové manažerské struktury vedení jednoho ze strategických projektových týmů (zavedení výroby ocelových trub pro tlakové nádoby) - nástupní pozice – referent pro pohledávky a zápočty: monitoring vývoje a stavu pohledávek, úvěrové limity zákazníků, pojištění pohledávek, vymáhání nedobytných pohledávek ve spolupráci s právními zástupci, komunikace se zákazníky o platebních podmínkách a morálce, plánování a správa cash flow z běžné činnosti, organizace a zajišťování vzájemných zápočtů a postoupení pohledávek apod.
  2002 - 2004
  Prega, s.r.o.
  Obchod, nákup, prodej , Account Manager - media, reklama
  - poslední pozice – manažer oddělení vlasové kosmetiky: zavádění italské značky na trh, komunikace s dodavateli i odběrateli, vedení realizačního týmu, tvorba cen, propagace, spuštění firemního internetu www.framesi.cz, zajišťování odborných seminářů, péče o stávající zákazníky a vyhledávání i kontaktování nových, zajištění zahraničních stáží, řízení logistiky a skladů, výběr nových pracovníků, publikace v odborných časopisech, atd. - nástupní pozice – asistentka majitele: komunikace se zahraničím, tvorba a implementace interních kontrolních systémů, změny v účetní a skladové evidenci, organizace chodu firmy, zavádění opatření plynoucích z legislativních odborných požadavků, administrativa, fakturace, zahraniční cesty na veletrhy, podpora týmu, zajišťování realizace dovozů nových zemí původu atd.
  1999 - 2001
  PricewaterhouseCoopers Audit, s.r.o.
  Ekonomika a podnikové finance , Auditor v ekonomice a financích
  Asistentka auditora, registrovaná v Komoře auditorů ČR; přezkoumání, analýza a korekce klientských účetních záznamů, finančních výkazů (rozvahy, výsledovky, cash flow, přílohy) sestavených podle českých, mezinárodních, anglických nebo amerických standardů převážně u podniků výrobní a obchodní povahy, finanční a obchodní poradenství, due diligence, plánování, testování kontrol, revize a implementace vnitřního kontrolního systému, hodnocení bankovních pohledávek, komunikace s klientem, vedení menšího auditorského pracovního týmu, hodnocení mladších kolegů, organizační podpora, kontakt s potenciálními zaměstnanci z řad studentů.
 • Jazykové znalosti

  němčina  -  základní
  polština  -  základní
  ruština  -  základní
  angličtina  -  pokročilá
  čeština  -  výborná
 • Řidičský průkaz

  B - osobní auta
 • Technické znalosti a dovednosti

  Operační systémy
  MS Windows XP / Vista / 7
  Běžné programy
  Textový editor (MS Word), Tabulkový kalkulátor (MS Excel), Prezentační program (MS PowerPoint), Internet / e-mail, MS Outlook
 • Zájmy

  lyžování, volejbal, turistika, rodina, zahrada, literatura
 • Trvalé bydliště

  Paškova 693/62, Bartovice, Ostrava, 71700

  Trvalé bydliště se často může lišit od místa, kde uchazeč hledá práci.

Klientský servis

ilustrtivní obrázek operátorky
Po - Pá  8 - 18 hod.

+420 777 77 45 45