Foto: Ing. Roman M.
ID: 270204

Ing. Roman M.

Už nehledá práci
  e-mail se zobrazí po zakoupení
  telefon se zobrazí po zakoupení
  59 let


  Aktualizace 27.11.2015
Už nehledá práci

 • Moje představa o hledané práci

 • Vzdělání

  1976 - 1981
  České vysoké učení technické Praha, fakulta elektrotechnická - technická kybernetika, řídicí technika
  Vysokoškolské / univerzitní
 • Praxe

  2006 - 2014
  LONZA Biotec s.r.o.
  Technika, elektrotechnika a energetika , Project manager
  Pozice v investičním oddělení, zodpovědnost za řízení investičních projektů v oblasti elektro, měření a regulace (MaR), vzduchotechnika a klimatizace – poptávky, účast na výběrových řízeních, koordinace dodavatelů, hlídání nákladů, provádění instalační kvalifikace (dokumentované ověření zda nainstalovaná zařízení odpovídají parametrům projektu a zda je instalace kompletní). Člen skupiny Facility managementu. Tento tým měl na starost správu budov, zabezpečovací zařízení, energetiku, odpadové hospodářství a nákup služeb (autodoprava, úklid, stravování…). V rámci týmu jsem zodpovídal za systémy EPS (elektrická požární signalizace), EZS (elektronické zabezpečovací systémy), kamerový systém, výstražné systémy (evakuační rozhlas, sirény), docházkový a přístupový systém do jednotlivých objektů, vzduchotechniku a klimatizaci v rámci areálu podniku – pravidelné revize dle platné legislativy, pravidelné zkoušky výstražných systémů, plánování preventivní údržby a jejího rozsahu, vyhodnocování funkce a rozšiřování zabezpečovacích systémů, hlídání a optimalizace nákladů na údržbu, tvorba a správa technické dokumentace pro danou oblast. Zkušenosti s prací v některých modulech systému SAP, s tvorbou řízené dokumentace (systém Documentum), se SW systémem pro řízení odchylek a změnových řízení (TrackWise). Správce systému pro elektronické sledování investičních projektů.
  1992 - 2006
  MARTIA a.s.
  Technika, elektrotechnika a energetika , Elektroinženýr
  Pozice ve středisku Praha. Programování a zprovozňování řídicích systémů pro vytápění, vzduchotechniku a chlazení v ČR i v zahraničí – kancelářské budovy, hotely, průmyslové objekty. Zkušenosti s řídicími systémy od švýcarské firmy Sauter a se systémy od firmy Siemens.
  1990 - 1992
  INTHERM Praha
  Technika, elektrotechnika a energetika , Elektroinženýr
  Programování a zprovozňování řídicích systémů pro vytápění, vzduchotechniku a chlazení – kancelářské budovy, průmyslové objekty. Zkušenosti s řídicími systémy od firmy Johnson Controls.
  1981 - 1990
  ZPA Dodavatelský podnik
  Technika, elektrotechnika a energetika , Elektroinženýr
  Projektování a zprovozňování řídicích systémů v ČR a v zahraničí pro průmysl – elektrárny, metalurgie. Řídicí systémy ZPA a od firmy Sauter.
 • Jazykové znalosti

  němčina  -  mírně pokročilá
  ruština  -  mírně pokročilá
  angličtina  -  středně pokročilá
  slovenština  -  výborná
 • Řidičský průkaz

  B - osobní auta
 • Technické znalosti a dovednosti

  Operační systémy
  MS Windows XP / Vista / 7, MS Windows 8 / 10
  Běžné programy
  Textový editor (MS Word), Tabulkový kalkulátor (MS Excel), Prezentační program (MS PowerPoint), Internet / e-mail, Corel Draw / Adobe Illustrator, MS Outlook
 • Trvalé bydliště

  Čtyřkoly 131, Čerčany, 25722

  Trvalé bydliště se často může lišit od místa, kde uchazeč hledá práci.

Klientský servis

ilustrtivní obrázek operátorky
Po - Pá  8 - 18 hod.

+420 777 77 45 45